T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürlüğümüzde Kadınlar Gününü Kutlama Programı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 8.3.2019

İl Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Müdürlüğümüzde görevli bayan personeller ile bir araya geldi.  

Türk kadınının toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN: "Sevgili bayan çalışma arkadaşlarımız bugün sizin için önemli bir gündür. Bayanlar hem çalışma hayatımızda hem yeni neslimizi yetiştiren anne olma özelliği ile hayatımızda yer alır. Dinimiz kadına hak ettiği değeri en iyi şekilde vermiş, cenneti anaların ayakları altına koymuş, kadınları da Allah'ın erkeklere bir emaneti olarak takdim etmiştir. Onlardan olduğumuz, yaşamımızda doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.

Konuşma sonrası İl Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN ve Sendika tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bayan personellerimize çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğü